Header Graphic
 

Sokowirówka Zelmer JE1200

Wszystko o sokowirówkach Zelmer JE1200 - dane techniczne, parametry użytkowe, porównanie, wady, zalety i opinie użytkowników.

         Sokowirówka Zelmer JE1200 to najnowszy model wprowadzony na rynek w końcu 2012 roku.

          Jest to tzw. „Entry model” czyli relatywnie tania sokowirówka przeznaczona dla szerokiego grona klientów chcących wprowadzić świeże domowe soki do swojej diety (sugerowana cena poniżej 300 zł wydaje się atrakcyjna).

          Model JE1200 w wersji JE1200.5 jest również podstawą poszerzonego wielofunkcyjnego zestawu kuchennego zawierającego takie przystawki jak mikser, malakser i młynek żarnowy.

Niewątpliwie podnosi to atrakcyjność produktu, bowiem obok soków pozwala również na przygotowanie koktajli, przecierów, deserów, wszelkich sałatek i surówek oraz mielenia kawy czy orzechów....

sokowirówka Zelmer je1200

               Podstawowy element sokowirówki tj. tarka z sitem jak również elementy wielofunkcyjnego zestawu takie jak dwustronna tarcza do szatkowania/rozdrabniania oraz noż wykonane są ze stali szlachetnej gwarantując nieodzowny poziom przyzwoitości.

Sokowirówka Zelmer JE1200

                Sokowirówka Zelmer JE1200 dostępna jest w dwóch kolorach – białym i szarym.

Niestety, ponieważ jest to nowość na rynku, niewiele informacji praktycznych a jest dostępnych. Szczególnie brak opinii użytkowników, a przecież to ich zdanie liczy się najbardziej.

Toteż poniższy tekst jest tylko wprowadzeniem do sokowirówki Zelmer JE1200.

Krótki opis sokowirówki

          Jak wszystkie nowe modele sokowirówek, Zelmer JE1200 charakteryzuje się nowoczesną, wysoce atrakcyjną sylwetką. Tak więc spełnia on wymogi estetyczne współczesnej kuchni. Korpus oraz wszystkie elementy demontowalne sokowirówki wykonane są z tworzywa sztucznego (jak twierdzi producent są to tworzywa najwyższego gatunku).

Moc silnika (500W) jest w dolnym zakresie „przyzwoitości” (oczekiwań od dobrej sokowirówki).

            W zestaw JE1200 wchodzą dwa pojemniki – na sok o objętości 1 litra oraz na odpady – odpowiednio 1.5 litra. Niewątpliwie nie są to pojemności „oszałamiające” ale z pewnością wystarczające na kilka szklanek soku na rodzinne śniadanie. Pojemnik na sok wyposażony jest w separator piany.

            Przeźroczystość pojemnika na odpady pozwala na łatwą kontrolę wzrokową poziomu odwirowanej pulpy. Wbrew pozorom nie jest to oczywiste rozwiązanie w sokowirówkach – wielu producentów wybiera nieprzeźroczyste tworzywo na pojemnik odpadów!

Szeroka tuba wsadowa reklamowana jak XXL (dzisiaj już standard) umożliwia przetwarzanie całych owoców lub mniej „krojenia”....

Blokada uruchomienia w razie nieprawidłowego złożenia części oraz antypoślizgowe nóżki zapewniają bezpieczeństwo pracy.

Brak natomiast blokady kapania soku co dla większości może być zaskakujące bowiem technicznie są to rozwiązania bardzo proste i relatywnie tanie. Jak sądzę jednak, jest to raczej problem kosztów kupienia patentu i opłat z tym związanych (proste rozwiązania w większości już się wyczerpały, a te istniejące obłożone są patentami).

sokowirówka zelmer je1200 - wyłączniksokowirówka kenwood je850 switch

           Sokowirówka posiada zintegrowany obrotowy wyłącznik i selektor prędkości. Pozytywny aspekt jego konstrukcji to kolejność funkcji: Stop, bieg 1 i bieg 2 zapewniający większe bezpieczeństwo.

Zintegrowany wyłącznik i selektor programów (prędkości):

Po lewej -  w sokowirówce JE1200,

Po prawej - typowe rozwiązanie (Kenwood JE850)

          W tradycjonalnych rozwiązaniach  pozycja Stop jest środkowa zaś obydwa biegi są po przeciwnych stronach stopu - (kolejność bieg1, Stop, bieg 2),  co czasem powoduje, że zamiast wyłączyć sokowirówkę, przełączamy ją na przeciwny bieg.

Zelmer 1200.5 - przystawki wielofunkcyjne

           Sokowirówka posiada również funkcję Pulse (pozycja na lewo of Stop). Umożliwia ona „chwilowe” załączenie sokowirówki – tak długo jak długo zatrzymujemy przełącznik w pozycji Pulse.

Z praktycznego punktu widzenia funkcja Pulse nie jest zbyt użyteczna w sokowirówce. Natomiast jest bardzo pożyteczna w przypadku miksera, malaksera czy młynka gdy chcemy w „kontrolowanym stopniu” rozdrobnić wsad (przypomnijmy, że JE1200 jest podstawą wielofunkcyjnego robota kuchennego JE200.5).

Przystawki tworzące wielofunkcyjny zestaw kuchenny JE1200.5 na bazie sokowirówki JE1200


 W zestaw sokowirówki JE1200 wchodzi również szczotka do czyszczenia sita.

Podstawowe parametry techniczne i użytkowe:

 Dane techniczne i użytkowe

 Zelmer JE1200

 Moc silnika

 500 W

 Prędkości obrotowe

 2 (dla twardych i miękkich owoców)

 Pojemnik na sok

 1 litr

 Separator piany

 Tak

 Pojemnik na pulpę

 1.5 litra

 Średnica otworu wsadowego

 XXL

 Wbudowany schowek na kabel zasilający

 ?

 Funkcja Pulse

Tak

 Przeciwpoślizgowe nóżki

 Tak

 Blokada kapania soku

 Nie

 Wykonanie:  

 Tarka i mikrosito

 stal nierdzewna (i plastik ?)

Korpus część dolna

  tworzywo sztuczne

Pojemniki, pokrywa, popychacz

tworzywo sztuczne

Kolor

 biały lub szary

Zacisk bezpieczeństwa

Tak

Dodatkowe wyposażenie:

szczoteczka do mycia sita

Waga

-

 Mycie i czyszczenie

-

 Gwarancja

 24 miesiące

 

Opinie: brak ze względu na nowość produktu (na rynku od października 2012).


 

Uwaga: Powyższy tekst ma character wyłącznie informacyjny. Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Odpowiedzialności